podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Botswana - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Botswana - wiza, ambasady, przepisy

Gaborone     
botswana
Botswana - podróże do BotswanyBotswana - mapa krajuBotswana - spis artykułów i galeriiBotswana - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeBotswana - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaBotswana - szczepienia, zdrowie, poradyBotswana - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROBotswana - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOBotswana - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele RP nie mają obowiązku posiadania wizy przy pobytach do 3 miesięcy. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy.
Informacje dla kierowców
Zasadniczo wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy, uznawane jest również polskie prawo jazdy pod warunkiem posiadania poświadczonego tłumaczenia dokumentu na język angielski.. Obowiązuje ruch lewostronny. Główne drogi są dobre, zagrożenie stwarzają natomiast ludzie i zwierzęta (dzikie i hodowlane) na drodze. Umiejętności miejscowych kierowców i stan pojazdów budzą zastrzeżenia. Zaleca się nie podróżować samochodem po zmroku a w czasie podróży bezwzględnie zamykać drzwi i okna samochodu.
Podróżowanie po kraju
Nie ma ograniczeń.
Przepisy celne
Nie ma limitów przy przewozie obcych środków płatniczych. Swobodnie można wywieźć pieniądze do kwoty zadeklarowanej przy wjeździe. Czeki podróżne i karty kredytowe są powszechnie akceptowane. Posiadanie i przywożenie narkotyków jest karalne.
Bezpieczeństwo
Napady na turystów są rzadkie, ale rośnie liczba kradzieży, włamań, kradzieży samochodów (w tym z bronią, zwłaszcza w większych miastach - Gaborone, Francistown i Maun).
Przydatne informacje
• W bankach i kantorach dokonuje się wymiany większości walut bez ograniczeń. Czynna jest sieć bankomatów; akceptują głównie karty VISA.

• Doba hotelowa kosztuje 100–200 USD, miejsca noclegowe o niższym standardzie – ok. 60 USD.


Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Pretorii (Republika Południowej Afryki) akredytowany jest również w Republice Botswany